19
lis

WISS laureatem Nagrody Gospodarczej

Bielskie przedsiębiorstwo produkcyjne po raz kolejny docenione – tym razem przez Prezydenta RP

Raz w roku przedsiębiorcy z całego kraju mają szansę na uzyskanie wyjątkowego wyróżnienia. To Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana od 14 lat. W tym roku ceremonia wręczenia statuetek oraz gratyfikacji finansowych miała miejsce 17 listopada w Rzeszowie, podczas „Kongresu 590”, gdzie Andrzej Duda osobiście gratulował zwycięzcom. Uhonorowano w ten sposób inicjatywy, które stanowią szczególny wkład w rozwój polskiej gospodarki, zarówno w aspekcie innowacyjnym, jak i społecznym. Celem przyznawania przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nagród jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw – niezależnie od ich profilu działalności oraz ilości zatrudnianych przez nie osób.

W edycji 2016 do konkursu zgłoszono rekordową ilość wniosków, z których aż 198 spełniało wymogi formalne. Spore emocje wzbudzała w tym roku kategoria Międzynarodowy Sukces. Uhonorowano w jej ramach przedsiębiorstwo WISS.

Firma WISS – Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska – Białej była wielokrotnie doceniania w przeszłości, m.in. tytułem „Orły Eksportu” w kwietniu br. – Wyróżnienia takie jak to jeszcze bardziej zwiększają zaangażowanie pracowników w budowanie sukcesu marki – mówi Mariusz Rosa, Prezes Zarządu WISS. Produkujemy obecnie pojazdy dla aż 40 krajów – kontynuuje – to dowodzi, jak istotne jest ciągłe wprowadzanie innowacji. W gronie nominowanych w kategorii Międzynarodowy Sukces znalazły się również tak rozpoznawalne marki jak: Grupa CCC – marka doskonale identyfikowana nie tylko na terenie kraju, ale i całej Europy Środkowej, sprzedająca około 28 mln. par obuwia w ciągu roku, posiadająca szerokie zaplecze marketingowe, a także spółka informatyczna Comarch z Krakowa, która działa już od prawie ćwierćwiecza, wypuszczając na rynek nowoczesne rozwiązania IT i tworząca projekty dla ponad 40 krajów.

Kapituła Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP poza kategorią Międzynarodowy Sukces postanowiła wyróżnić także inne firmy w ramach pięciu innych obszarów, do których zaliczono: Narodowy Sukces, Lider MŚP, Odpowiedzialny Biznes, START-UP.PL, Badania + Rozwój. Wnioski na uwzględnienie kandydatur można było składać do 19 października 2016 roku. Wśród instytucji publicznych i prywatnych, które wystąpiły z propozycjami znalazły się: Polska Rada Biznesu, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Urząd Patentowy RP, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Politechnika Warszawska, Fundacja Startup Poland, Narodowe Centrum Nauki, Związek Klastry Polskie, Państwowa Inspekcja Pracy, Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Unia Metropolii Polskich oraz Urzędy Marszałkowskie – woj. podkarpackiego, woj. małopolskiego, woj. kujawsko – pomorskiego, woj. dolnośląskiego. Przedsiębiorstwo WISS funkcjonuje na rynku krajowym, jak i międzynarodowym już od 1988 roku. Jest nie tylko liderem na obszarze Polski, ale również jednym z częściej wybieranych producentów za granicą. Imponujące tempo rozwoju, liczne innowacje oraz współpraca z kontrahentami m.in. ze Szwecji oraz z Niemiec czynią z bielskiej firmy prawdziwą inspirację dla innych polskich przedsiębiorstw. WISS zatrudnia obecnie kadrę ponad 1000 specjalistów, by zapewniać najwyższą jakość swoich produktów. Wzorową realizację celów potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia – m.in. tegoroczne Orły Eksportu, jak również Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP.