@wiss_samochody_specjalne Podnośnik pożarniczy PTM 44D z wysiegiem bocznym 25 metrów przy obciążeniu 135 kg. #wiss #psp #osp #firefighter #platform #scania #specialvehicle #firetruck ♬ dźwięk oryginalny - WISS_samochody_specjalne
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez WISS (@wiss_firefighting)

SZYBKI KONTAKT

TEL: +48 33 82 70 800 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Grupa wiss

GRUPA WISS to międzynarodowa i prężnie rozwijające się Grupa firm produkcyjnych, zajmujących się produkcją pojazdów przeznaczonych dla służb mundurowych, w tym straży pożarnej i policji, oraz sprzętu pożarniczego. Do Grupy Wiss należą rozbudowane zakłady produkcyjne znajdujące się w Polsce (Bielsko-Biała Koszalin), Czechach, Niemczech oraz Szwecji. Zapraszamy poniżej di zapoznania się ze szczegółami Grupy Wiss.

GRUPA WISS

WISS – Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych – polski producent samochodów specjalny choraz sprzętu pożarniczego, który dzięki pionierskim rozwiązaniom oraz stałemu rozwojowi stał się jednym z liderów na rynku światowym. Firma powstała w 1988 roku, zatrudnia ponad 1000 pracowników i od początku działalności związana jest branżą pojazdów ratowniczych, poszerzając stale swoją ofertę o innowacyjne produkty.

Firma WISS Feuerwehrfahrzeuge powstała w 1987 roku. Na początku swojej działalności prowadziła jedynie naprawdę samochodów pożarniczych,  z biegiem czasu rozpoczęto w niej produkcję samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych. Obecnie WISS Feuerwehrfahrzeuge, to znany niemiecki producent samochodów ratowniczo – gaśniczych, który od 2015 roku jest członkiem GRUPY WISS.

Firma WISS Cech to zakład usługowo – handlowo – serwisowy, znajdujący się na terenie Republiki Czeskiej. Oferuje wszystkie typy samochodów pożarniczych oraz prowadzi ich serwis.

WISS POLSKA

Czołowy producent samochodów pożarniczych w Polsce i Europie.
Na rynku od 1988 roku.

Zobacz

WISS FEUERWEHRFAHRZEUGE

Niemiecka
firma produkcyjna.

Zobacz

WISS CZECH, S.R.O.

Czeska spółka
handlowo – serwisowa.
Na rynku od 1988 roku.

Zobacz

F.M. BUMAR KOSZALIN S.A.

Ponad 30 lat doświadczenia w produkcji podnośników pożarniczych.
Na rynku od 1945 roku

Zobacz

W. RUBERG AB

Pompy pożarnicze, motopompy, duży zakres sprzętu pożarniczego.
Na rynku od 1932 roku.

Zobacz

WISS ITALIA

Usługi w zakresie wycinania
i gięcia blach ze stali konstrukcyjnej, nierdzewnej i aluminium.

Zobacz

„Bumar-Koszalin”, to firma z tradycyjnymi, która od ponad 70 lat oferuje kilka typów hydraulicznych podnośników pożarniczych z drabiną, przeznaczonych do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych oraz ewakuacji z wyższych kondygnacji. Poza podnośnikami pożarniczymi, Bumar-Koszalin, oferuje również kilkadziesiąt typów podnośników montażowych, przeznaczonych głównie dla służb energetycznych, a także ramiona gaśnicze.

Wchodząca od 2004 roku w skład Grupy WISS szwedzka firma W. Ruberg AB to znany, z ugruntowaną światową pozycją i 90-letnim doświadczeniem producent autopomp i motopomp, dozowników środka pianotwórczego, wysokociśnieniowych agregatów gaśniczych, systemów piany sprężonej CAFS Ruberg 4F oraz wszystkich innych niezbędnych elementów do budowy układów wodno-pianowych mających zastosowanie w nowoczesnych samochodach ratowniczo-gaśniczych.

WISS ITALIA SRL Firma została założona w 2022 roku w samym sercu włoskiej branży pożarniczej – w Brescii. Wykwalifikowani specjaliści, inżynierowie i handlowcy, znający od podszewki specyfikę włoskiego pożarnictwa, pracują nad rozpoznawalnością marki WISS na nowym rynku.

»

pl_PLPolish