19
lis

WISS i FIRMA ROKU 2014 WISS laureatem konkursu FIRMA ROKU 2014

Po raz kolejny został rozstrzygnięty konkurs „Firma Roku 2014”. Organizatorami piątej jego edycji były: Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Starostwo Powiatowe w Żywcu.Tegoroczny konkurs „Firma Roku 2014”, przebiegał pod hasłem „Samorządy- Przedsiębiorcom”.
Warto przypomnieć, że nagrodą w konkursie jest tytuł „Firma Roku 2014” oraz statuetka Dedala. Nagrody przyznawane są przez kapitułę konkursu, w czterech kategoriach (Miasta Bielska-Białej oraz Ziemi Bielskiej, Cieszyńskiej i Żywieckiej). Ponadto, najlepsza firma subregionu południowego zostaje wyróżniona nagrodą specjalną „Złotego Dedala 2014”.
Przyznany tytuł „Firma Roku” promuje szczególnie aktywne i dynamicznie rozwijające się firmy. Jest wyrazem uznania ze strony poszczególnych samorządów terytorialnych dla wiodącej roli najlepszych firm w rozwoju regionalnym. Każdego roku laureatami konkursu są przedsiębiorstwa, które z uwagi na swoją atrakcyjną ofertę oraz ugruntowaną silną pozycję na rynku, nie tylko kreują własny pozytywny wizerunek, ale mają znaczący wpływ na reputację swojej gminy, powiatu i regionu.
W tym roku laureatem konkursu w kategorii „Firma Roku 2014 Miasta Bielska-Białej” została Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych.
Nagroda ta została przyznana za tworzenie pozytywnego wizerunku gospodarczego oraz promocję regionu.
Uroczysta Gala Finałowa rozdania nagród oraz wręczenie statuetek Dedala, jubileuszowej edycji konkursu „Firma roku 2014”, odbyła się 24 października 2014 roku w Bielskim Centrum Kultury. Podczas niej przyznany dla Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych nagrodę i statuetkę z rąk Pana Jacka Krywulta – Prezydenta Miasta Bielska-Białej odebrał Mariusz Rosa – Prezes WISS.