19
lis

Lotniskowy samochód ratowniczo-gaśniczy FELIX 4X4 dla lotniska w Gdańsku

Lotniskowy samochód ratowniczo-gaśniczy FELIX 4X4 dla lotniska w Gdańsku

Początkiem roku WISS skończyła projektowany samochód ratowniczo-gaśniczy Felix 4×4 dla lotniska w Gdańsku i dostarczyła wyposażony pojazd do klienta. Samochód został zabudowany na podwoziu Felix T26-700 z napędem 4×4 i silnikiem 700 K,M oraz automatyczną skrzynią biegów. Przewóz załogi odbywa się w dwudrzwiowej, jednomodułowej kabinie z układem siedzeń 1+1+1+1. Zabudowa pojazdu posiada sześć skrytek i została wykonana z aluminium oraz kompozytu poliestrowego.

Felix 4×4 firmy WISS na wyposażeniu posiada zbiornik wody o pojemności 6000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 720 litrów, agregat proszkowy o pojemności 250 kg z linią szybkiego natarcia oraz autopompę Ruberg AB o wydajności 7000 l/min przy 10 barach a także wodno-pianową linie szybkiego natarcia i instalację zraszaczową.

Gdański Felix 4×4 jest pierwszym polskim samochodem lotniskowym dostarczonym na polskie lotnisko a czwartym pojazdem z rodziny Felix – pozostałe samochody (Felix 8×8) służą we Wrocławiu, z kolei Felix 6×6 zasila służby w Rzeszowie.