O firmie

„Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych”, jest jednym z wiodących na świecie producentem samochodów specjalnych oraz sprzętu przeciwpożarowego, przeznaczonego dla: straży pożarnej, wojska, policji oraz służby cywilnych.

 

Jako zaufany partner oferuje klientom wysokiej jakości pojazdy: pożarnicze, ratownicze, lotniskowe, ratownictwa technicznego, miotacze wody, specjalistyczne kontenery, przyczepy, podnośniki, a także pompy.

 

Nowoczesny park technologiczny, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, a także design produktów powoduje, że setki pojazdów oznaczonych logiem WISS znajduje swoich odbiorców na całym świecie.

Samochody GRUPY WISS są nie tylko dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, ale także strefy klimatycznej, w jakiej będą eksploatowane. Potwierdzeniem ich niezawodności jest fakt, że samochody WISS dbają o bezpieczeństwo zarówno w Grenlandii, jak i Hondurasie, czy Tajlandii.

Firma WISS ma dwa zakłady produkcyjne na terenie Bielska-Białej. Obecnie jest również na etapie budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego w zakresie innowacyjnych rozwiązań.