24.09.2014
WISS i MARKA-ŚLĄSKIE
 
WISS laureatem konkursu MARKA-ŚLĄSKIE
Po raz piąty rozstrzygnięto konkurs „Marka – Śląskie”. Jej organizatorami są Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, natomiast współorganizatorami TVP Katowice, Radio Katowice oraz Polska Dziennik Zachodni.
 

Idea przyznawania nagrody „Marka – Śląskie” narodziła się w celu promowania regionu śląskiego, a tym samym zwiększenia jego atrakcyjności gospodarczej, kulturalnej, naukowej i politycznej w Polsce i Europie. Silna i rozpoznawalna marka jest wyznacznikiem reputacji, a w świadomości odbiorców istnieje jako symbol doskonałości i perfekcji. Konkurs „Marka – Śląskie” ma za zadanie wyłonienie i wypromowanie produktów, firm i przedsięwzięć, które ze względu na swoją jakość, unikatowe walory i związki z województwem śląskim, reprezentują poziom nieprzeciętny, godny do naśladowania.


Kapituła konkursu honoruje również osobowości odpowiedzialne społecznie, aktywne i przedsiębiorcze, które wniosły niekwestionowany wkład i są szczególnie zaangażowane w promocję naszego regionu. Nagrody w konkursie przyznawane są w dwunastu kategoriach, przez kapitułę konkursu „Marka – Śląskie”.


W tym roku kapituła przyznała nagrody Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych, w dwóch kategoriach: gospodarka oraz produkt. Jest to nie tylko wyróżnienie i docenienie naszej firmy, ale również potwierdzenie systematycznie rosnącej na arenie międzynarodowej pozycji Grupy WISS oraz opracowywanych i wytwarzanych przez nią światowej klasy wyrobów na rzecz bezpieczeństwa.


Gala rozdania nagród, jubileuszowej piątej edycji konkursu „Marka – Śląskie” odbyła się 6 września 2014 roku w Gliwicach. Podczas niej przyznane dla Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych statuetki z rąk Mirosława Skuły - Marszałka Województwa Śląskiego odebrał Mariusz Rosa v-ce Prezes WISS.

Źródło: TVP Katowice.